Kurs reedukacyjny w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii

Nazwa szkolenia

Kurs w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii

 

 

Skrócony opis

Skierowanie na reedukację alkoholową otrzymuje każda osoba, której zdarzyło się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka odurzającego o działaniu podobnym do alkoholu. Na kurs należy się zgłosić w terminie miesiąca od momentu otrzymania skierowania od starosty. Po odbyciu szkolenia kierowca otrzymuje zaświadczenie, które musi przedstawić staroście w terminie 6 tygodni. Podczas szkolenia omawiane są m.in. podstawowe informacje odnośnie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu, mity, formy racjonalizacji jazdy pod wpływem alkoholu i statystyki. Ponadto kierowcy wykonają testy, na podstawie których określony zostanie styl picia alkoholu i spożywania środków odurzających, poziomu samokontroli i tendencji do zachowań ryzykownych.

 

Adresaci szkolenia

Osoby, które zostały skierowane na szkolenie przez starostę na mocy decyzji administracyjnej. Tyczy się to zarówno kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości, jak również po użyciu alkoholu. Na czym polega różnica? O stanie po użyciu alkoholu mówimy wtedy, gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu lub od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w 1dm3 wydychanego powietrza i jest to wykroczenie. Wyższa zawartość alkoholu u kierowcy oznacza, iż prowadzi w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo. Osoby pragnące odzyskać utracone prawo jazdy muszą odbyć kurs reedukacyjny.

 

Cel szkolenia

Zapoznanie osób biorących w nim udział z zagrożeniami jakie płyną z prowadzenia samochodu będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych substancji działających podobnie do alkoholu.

 

Czas trwania

16 godzin realizowanych w ciągu 2 dni.

 

Najbliższy termin

17 październik - godz. 13.00 oraz 18 październik - godz. 14.00

 

Cena

Koszt szkolenia: 400 zł

Nr rachunku:  43 1240 5598 1111 0010 8388 5739

Tytuł wpłaty: ZS.420.20

 

Kontakt

Tel: 89 538 11 43, 31, 51

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KONTAKT

Ul. Towarowa 17

10-416 Olsztyn

 89 538-11-31, 43, 51

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fax. 89 538 11 59