Anuluj 6 Punktów Karnych

   Ulotka Informacyjna do pobrania

Nazwa szkolenia

Szkolenie kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

 

Skrócony opis

Szkolenie skierowane jest dla osób, którym zdarzyło się złamać przepisy ruchu drogowego, co poskutkowało przyznaniem punktów karnych. Na własny koszt kierowca może anulować 6 punktów karnych poprzez uczestnictwo w kursie, jednak nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Pierwsza część szkolenia prowadzona jest przez doświadczonego psychologa, który porusza tematy związane z psychiką i skutkami wypadków drogowych. Do zobrazowania skutków brawurowej jazdy wykorzystywane są filmy z kampanii społecznych, mających na celu uświadamianie kierowców o zagrożeniach związanych z łamaniem przepisów drogowych. Drugą część spotkania prowadzi policjant. W tym przypadku również wykorzystywany jest rzutnik, a na ekranie pokazywane są zdjęcia z autentycznych wypadków drogowych. Szokujące, nieraz drastyczne fotografie mają na długo pozostać w pamięci kierowców łamiących przepisy. Policjant przytacza wiele statystyk, anegdot i własnych doświadczeń.

4 czerwca 2018 roku mają wejść w życie nowe przepisy dotyczące anulowania punktów karnych. Zgodnie z nowelizacją, każdy kierowca, który przekroczy limit 24 punktów karnych, nie straci prawa jazdy, ale zostanie skierowany przez starostę na obowiązkowy kurs reedukacyjny. Po odbyciu kursu usunięte zostaną wszystkie punkty karne. Udział w kursie będzie można wziąć raz na 5 lat. Prawo jazdy zostanie odebrane w przypadku, gdy przed upływem 5 lat kierowca ponownie przekroczy limit 24 punktów karnych.

 

Adresaci szkolenia

1. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają prawo jazdy co najmniej 1 rok i nie przekroczyły 24 punktów karnych.

2. W szkoleniu można uczestniczyć nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

 

Cel szkolenia

Podwyższenie świadomości o zagrożeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz anulowanie 6 punktów karnych z rejestru.

 

Czas trwania

Szkolenie trwa 6 godzin wykładowych (5 zegarowych) i odbywa się jednego dnia.

 

Najbliższe terminy

17  marca 2018 r.

godz. 9.00

 

Cena

Koszt szkolenia: 300 zł

Nr rachunku:  28 1240 5598 1111 0010 4231 4331

Tytuł wpłaty: ZS.420.3

 

Kontakt

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na dole strony.

Tel; 89  538 11 31, 43, 51

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Formularz Zgłoszeniowy

* Pola obowiązkowe
captcha
Przeładuj
Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie, w zbiorze danych osobowych o nazwie EWIDENCJA OSÓB SZKOLONYCH W WORD, wyłącznie w celu realizacji umowy o szkolenie. Równocześnie informujemy, iż zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r. Nr 101, poz.926 z póź. zm), ma Pani/Pan prawo wglądu do danych osobowych oraz prawo do ich poprawiania.

KONTAKT

Ul. Towarowa 17

10-416 Olsztyn

 89 538-11-31, 43, 51

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fax. 89 538 11 59